5 ushqimet që përmirësojnë kujtesën

Sipas dietologes Joy Bauer janë disa ushqime të cilat i ka veçuar si pesë ilaçet natyrore që përmirësojnë kujtesën dhe parandalojnë fryrjen. Këto janë : boronica, jogurti, xhenxhefili, spinaqi dhe pjepri.

Me ushqim mund të përmirësoni kujtesën dhe disponimin, të lehtësoni dhimbjet, të ulni nivelin e kolesterolit, të përmirësoni kualitetin e gjumit dhe të mundni migrenën.

Me ushqimin e duhur do të keni lëkurë më të shëndetshme dhe flokë të shkëlqyer dhe të fortë, këshillon dietologia e njohur Joy Bauer.

Postime të ngashme

%d bloggers like this: